МИ ПРАЦЮЄМО
БЕЗ ВИХІДНИХ

+38 (044) 228 02 44

+38 (098) 190-97-71

вул. Здолбунівська 9б, оф. 2, пов.24

Клієнти і партнери
DOMO-210
epicentr
intertop-210
donbassarena1-210
epufloor-210
Fotor-210
fvau-210
izum-210
Liko-210
kan-210
juta-grass-210
mcdonalds-210
park-210
remmers-210
rosehill-210
RR-210
seven-210
sportlife-210
sophia-210
tilia-210
DOMO-210 epicentr intertop-210 donbassarena1-210 epufloor-210 Fotor-210 fvau-210 izum-210 Liko-210 kan-210 juta-grass-210 mcdonalds-210 park-210 remmers-210 rosehill-210 RR-210 seven-210 sportlife-210 sophia-210 tilia-210

КОМПАНІЯ МАЙСТЕРФАЙБР-УКРАЇНА

Консультації за тел.:
(044) 228-02-44, (067) 613-90-58

cover-for-helipads-01
cover-for-helipads-02
cover-for-helipads-03
cover-for-helipads-04
cover-for-helipads-05
cover-for-helipads-01 cover-for-helipads-02 cover-for-helipads-03 cover-for-helipads-04 cover-for-helipads-05

Гелікоптерний майданчик — це місце, де гелікоптери здійснюють зліт і посадку, а також де відбувається стоянка повітряного транспорту. На відміну від багатьох інших технічних споруд, до вертодрому застосовуються особливо жорсткі вимоги, адже найменша похибка може призвести до трагічних наслідків – не забуваймо, що ми говоримо про багатотонні літаючі апарати. При проектуванні необхідно враховувати не тільки масу та розміри гелікоптерів, які використовуватимуть майданчик, але також клімат, розу вітрів та багато інших показників. Ну, і зрозуміло, потрібно виконати все з великою точністю, тому все частіше штучне покриття для гелікоптерного майданчика роблять із еластомерів. Наприклад, каучукова крихта дозволяє досягти майже ідеальної рівності і забезпечує стійкість до механічних навантажень та хімічної дії. Іноді ще зустрічаються покриття для гелікоптерних майданчиків з асфальту або бетону, але вони досить швидко тріскаються і приходять у неналежний стан, тож їхнє використання сходить нанівець.

Устаткування вертолітних майданчиків на даху – як це відбувається

У сучасному мегаполісі із щільною забудовою знайти вільну ділянку землі практично неможливо, але це не повинно вас зупиняти. Вертолітні майданчики можна влаштовувати не тільки на землі, а й на дахах будівель і навіть житлових комплексів, якщо ті здатні витримати відповідні навантаження, мають достатньо місця та необхідні повітряні підходи. У цьому випадку потрібно враховувати також зону безпеки для людей, захисну огорожу покрівлі, металевий піддон, відсутність антен, кабелів, виступів стін та вищих будівель. Коротше кажучи, вертолітний майданчик на даху будівлі – це серйозний об’єкт, де важлива кожна дрібниця, тому до проектування краще залучити перевірених і досвідчених професіоналів.

Наземні майданчики для посадки гелікоптера

Покриття вертолітного майданчика має бути міцним, стійким до погодних умов та максимально рівним. Важливою є максимальна точність робіт, адже у зони TLOF має бути ухил, який не дасть накопичуватися воді. До того ж не можна забувати про розмітку — на вертолітних посадкових майданчиках зі штучним покриттям має бути нанесена буква «Н» білого кольору, а на майданчиках при медичних закладах червона «Н» на тлі білого хреста.

Майданчики на водних поверхнях

Часто буває, що для гелікоптерного майданчика на землі просто немає вільного місця, а дахи найближчих будівель ніяк не підходять для таких завдань. В цьому випадку вас врятує майданчик на акваторії. Варіант облаштування вертолітного майданчика на воді є особливо популярним для заміських будинків на ділянці, що межує з водоймою, це може бути найближча річка, ставок чи озеро, море чи океан. Основні переваги такого майданчика: він швидко створюється, не вимагає підготовленої території та інфраструктури, коштує відносно не дорого і може бути переміщений, якщо ви вирішите переїхати.

Будівництво вертолітного майданчика

Ще на етапі проектування важливо визначитися з основними параметрами та функціями вертодрому аж до вітровказівників, адже від цього залежатимуть ціна, весь процес створення та можливості вашого вертолітного майданчика.

Розміри майданчика визначаються виходячи з того, який транспорт він обслуговуватиме. Наприклад, для гелікоптерів масою більше 3 100 кг зона кінцевого етапу заходу на посадку і зльоту не повинна бути меншою за довжину гелікоптера з гвинтами, що обертаються.

Місце розташування майданчика має бути рівним, без дерев, кущів, будівель, кабелів та інших перешкод навколо. Краще вибирати місце на пагорбі, щоб уникнути затоплень.

Матеріали для гелікоптерних майданчиків досить різноманітні, залежно від розташування, може використовуватися бетон, метал і навіть штучна трава. Але для покриття самої зони посадки та приземлення оптимально використовувати універсальну EPDM крихту.

Замовити

Якщо ви точно знаєте, що вам потрібно. Або якщо ви ще тільки роздумуєте, де і як побудувати свій гелікоптерний майданчик. Навіть якщо ви ще тільки думаєте, чи потрібний вам такий майданчик і скільки він буде коштувати, наші фахівці допоможуть з вибором і дадуть відповіді на всі питання. Тому переходьте на сторінку «Контакти» і отримайте відповіді на всі свої запитання.